شماره تلگرام ما : ۰۹۳۵۴۴۰۶۷۷۶
 ۰۹۱۴۵۵۶۲۰۲۰ , ۰۴۴۳۲۲۵۱۸۱۷

” شما همه سعی و تلاش خود را می کنید و تمام مواد دور کننده مورچه را امتحان می کنید. ولی اینگونه به نظر می رسد که این آفت های کوچک راه جدیدی برای ورود به خانه شما می یابند و باز می گردند. وقتی این مهمان های ناخوانده برگشتند، هیچ چیز بدتر از دیدن یک کلونی از آن ها در حالی که روی کابینت ها و کف آشپزخانه در حال راه رفتن هستند نیست. هرچند راه هایی برای جلوگیری از بازگشت آن ها وجود دارد. اعمال این روش ها می تواند در پیشگیری از تهاجم مجدد مورچه ها به خانه بسیار مفید و موثر باشد. “

از بین بردن مورچه ها

۱. مؤثرترین طعمه را بیابید: مورچه های پیشاهنگ یعنی همان مورچه هایی که در آشپزخانه می بینید، غذا را برای بقیه کلونی می برند.

یک بشقاب کوچک از ماده غذایی که از شکر ساخته شده باشد مثل عسل، شربت، مربا و غیره و کمی غذای سرخ شده مثل سیب زمینی سرخ کرده و یا مرغ سرخ کرده تهیه کنید و به عنوان پیش طعمه در قسمت هایی از خانه که بیشترین فعالیت مورچه ها را دارد قرار دهید. ببینید که کدام غذا مورچه های بیشتری را جذب می کند. ولی نباید این پیش طعمه را مدت زیادی در دسترسشان قرار دهید.

* مزه ای که مورچه ها ترجیح می دهند، می تواند بر حسب فصل سال تغییر نماید و به همین دلیل است که از پیش طعمه استفاده می کنیم؛ با این کار می توانید بفهمید مورچه ها چه مزه ای را ترجیح می دهند و طعمه سمی ویژه ای تهیه نمایید که مطابق با مزه ای باشد که آن ها دوست دارند. به عنوان مثال طعمه ای که از ترکیب یک به یک جوش شیرین و شکر ساخته اید، می تواند به صورت هم زمان برای مورچه ها و سوسک ها موثر باشد.

* استفاده از پیش طعمه برای تمام مشکلات مرتبط با مورچه در آشپزخانه، ضروری نمی باشد ولی به تشخیص نوع سم و طعمه ای که باید استفاده نمایید کمک می کند. زمانی که از مزه دلخواه مورچه ها مطمئن نباشید، باید پول بیشتری برای تهیه هر دو نوع سم (شیرین و غیر شیرین) بپردازید.

* این طعمه های سمی مخصوص مورچه، هم به صورت مایع و هم جامد موجود هستند، ولی در صورتی که مورچه ها غذاهای شیرین را ترجیح دهند، به نظر می رسد که طعمه های مایع بهتر عمل می کنند.

 

یافتن طعمه موثر برای مورچه ها

<<>> برای یافتن لانه مورچه ها می توانید از طعمه هایی با مزه شیرین و یا غیر شیرین استفاده کنید <<>>

۲. صبر کنید تا طعمه سمی، مورچه ها را جذب کند و از بین ببرد: بلافاصله پس از قرار دادن طعمه های سمی مطابق با مزه دلخواه مورچه ها، احتمالا شاهد افزایش تعداد مورچه ها در اطراف خانه خواهید شد. چون این طعمه، آنها را به سمت خود می کشد. این همان چیزی است که شما می خواهید؛ زیرا هرچه تعداد بیشتری مورچه در اطراف طعمه باشد، تعداد مورچه بیشتری این طعمه را با خود به سمت لانه خواهند برد تا باقی مورچه ها در کلونی را از بین ببرد.

* به خاطر داشته باشید که روش طعمه نابود کننده مورچه ها ممکن است کمی طول بکشد. زیرا شما فقط مورچه هایی که در اطراف خانه راه می روند را از بین نمی برید، بلکه باید تمام نسل های مورچه ها شامل مورچه های بالغ و شفیره و مورچه هایی که هنوز داخل تخم هستند و تخم ها را نیز از بین ببرید. این فرایند ممکن است چندین روز تا چندین هفته به طول بیانجامد.

* وقتی از روش طعمه استفاده می کنید، تمام غذاهای دیگر باید حذف شوند و از دسترس مورچه ها خارج شوند. شما می خواهید مورچه ها فقط و فقط این طعمه سمی را بخورند. همچنین، زمانی که مورچه ها شروع به خوردن کردند مزاحم مورچه ها نشوید.

* اگر بعد از گذشت دو هفته استفاده از طعمه سمی، مورچه ها همچنان در خانه تان وجود دارند، نوع طعمه ای که استفاده می کنید تغییر دهید. این نشان می دهد که طعمه به اندازه کافی مؤثر نبوده است.

 

صبر کنید تا طعمه سمی، مورچه ها را جذب کرده و از بین ببرد

۳. یک طعمه سمی خانگی علیه مورچه ها بسازید: یک قاشق غذاخوری بوریک اسید ارگانیک را با یک قاشق غذاخوری شیره درخت افرا یا هر ماده چسبناک شیرین دیگری همچون عسل و مربا و غیره مخلوط نمایید. این ترکیب را روی یک تکه نان یا بیسکوییت بمالید. سپس یک جعبه مقوایی کوچک تهیه نمایید و سوراخ هایی در این جعبه ایجاد نمایید و نان و بیسکوییت را در وسط این جعبه مقوایی قرار دهید. درست همانند طعمه سمی که از فروشگاه تهیه می کنید، بوی این ماده نیز مورچه ها را به سمت خود جذب خواهد کرد و زمانی که مورچه ها این غذا را با خود به لانه و برای بقیه کلونی ببرند، بوریک اسید باعث ریشه کنی تمام مورچه ها خواهد شد.

* در طول شب تله گذاری کنید چون شب، زمانی است که مورچه ها به جستجوی غذا می روند.

* لانه مورچه ها را مورد هدف قرار دهید. اگر قادر به یافتن لانه مورچه ها شدید، تمام کلونی مورچه ها را بکشید. لانه و محوطه اطراف لانه را با یک حشره کش که بر پایه ماده بیفنترین ساخته شده باشد اسپری نمایید.

 

یک طعمه سمی خانگی علیه مورچه ها بسازید

<<>> بوریک اسید یک ماده مناسب برای ساخت طعمه سم خانگی برای از بین بردن مورچه ها است <<>>

۴. اگر مشکل مورچه ها هنوز ادامه داشت برای تهیه سم تخصصی مورچه اقدام نمایید: اگر روش شما برای از بین بردن مورچه ها مؤثر نیست، بهترین راه برای رفع مشکل مورچه و از بین بردن قطعی آنها، استفاده از سم کشنده مورچه انت کیلر می باشد که شما می توانید این سم تضمینی را با هزینه ارسال رایگان دریافت کنید.

 

تهیه سموم تضمینی مورچه

جلوگیری از بازگشت مجدد مورچه ها

۱. سینک آشپزخانه را خشک و تمیز نگه دارید: تمام ظرف هایی را که در طول شب داخل سینک قرار داده اید بشویید و تمیز کنید. باید مطمئن شوید که هیچ باقیمانده غذایی که برای مورچه ها جذاب باشد وجود ندارد.

* توجه کنید که ریختن کمی مایع سفیدکننده داخل سینک، بوی مواد غذایی باقیمانده را از بین خواهد برد.

 

سینک ظرفشویی را تمیز و خشک نگهدارید

۲. مرتباً کف خانه را جارو نموده و تمیز کنید: مورچه ها  فقط به تکه بسیار کوچکی از غذا احتیاج دارند که بقیه مورچه ها را خبر نمایند؛ بنابراین از تمیز کردن تمام ذرات غذایی که ممکن است روی زمین ریخته و یا زیر وسایل آشپزخانه مخفی شده باشد مطمئن شوید. کف خانه را با با جارو زدن از تمام ذرات غذایی پاک نمایید و سپس با ترکیبی به نسبت یک به یک از آب و مایع سفیدکننده، تمیز نمایید.

* شما می توانید به جای به کار بردن مایع سفید کننده از سرکه نیز استفاده کنید. تنها موضوع مهم، وجود یک ماده ضدعفونی کننده برای از بین بردن رد مورچه ها می باشد.

* می توانید ترکیب آب و سرکه را برای جلوگیری از تجمع مورچه ها در اطراف ظرف غذای حیوانات خانگیتان نیز استفاده نمایید.

 

کف خانه را ًًٌجارو کرده و تمیز نمایید

۳. محل هایی را که در تماس با مواد غذایی هستند با جارو برقی تمیز نمایید: درست مثل جارو و تمیز کردن، استفاده از جاروبرقی باعث حذف ذرات غذایی می شود که مورچه ها را به خانه شما جذب می کنند.

* استفاده از جاروبرقی مخصوصاً در خانه هایی که با فرش پوشیده شده اند بسیار مهم است، چون ذرات غذایی موجود روی فرش به سختی دیده می شوند.

 

استفاده از جارو برقی د ر قسمت های مرتبط با مواد غذایی

<<>> استفاده از جارو برقی بهترین راه پاکسازی خانه از ذرات غذایی ریزی است که باعث جذب مورچه ها است <<>>

۴. زباله ها را به طور منظم جمع آوری کنید: از کیسه های زباله محکم و بادوام استفاده کنید و زباله ها را به طور مرتب و حتی الامکان زود به زود جمع آوری کنید تا امکان تغذیه مورچه ها از مواد غذایی کنار سطل زباله و یا داخل آن را کاهش دهید.

* اغلب وجود یک سوراخ در کیسه زباله باعث نشت مایعات و جذب مورچه ها می شود.

* دقت کنید که پاشیدن جوش شیرین در کف سطل زباله می تواند باعث تمیزتر شدن سطل زباله شده و مورچه ها را دور کند.

 

زباله ها را به طور منظم جمع آوری کنید

 

 

 

نظر خود را بنویسید

ده مورچه خطرناک جهان
ده مورچه خطرناک جهان

امروزه بیش از ۱۲۵۰۰ گونه شناخته شده از مورچه ها در جهان وجود دارد. برخی از آن ها آرام هستند؛ مثل مورچه درودگر که دانه های غذایی را برای بقای کلونی خود جمع آوری می کند. ولی برخی دیگر از گونه های مورچه…

مشخصات مورچه های آتشین
مشخصات مورچه های آتشین

مورچه های آتشین مورچه هایی تهاجمی هستند و نیازی به این نیست که تحریک به تهاجم و حمله شوند. نیش آن ها درد بسیار زیادی ایجاد می کند و در برخی موارد باعث ایجاد شوک آنافیلاکتیک که یک واکنش تهدید…

چرخه زندگی کلونی مورچه ها
چرخه زندگی کلونی مورچه ها

چرخه هر کلونی با جفت گیری ملکه، آغاز می شود و با تولید مثل پی در پی او طی سالیان ادامه می یابد. پس از رسیدن جمعیت کلونی به بیشترین حد خود؛ مورچه های مولد متولد می شوند.